Kaip reikia dirbti darbe?

Pabundate 6-7 valandą ryte. Sėdate į automobilį ar autobusą. Darbe būnate apie 8-9 val. Atsisėdate į (neaišku, ar patogią) kėdę ir dirbate iki 17-18 val. Sėdate važiuoti namo. Iki 23 val. jaukiai sėdite prie televizoriaus. Ir taip vieną savaitę, kitą… vieną mėnesį, antrą….

Sėdite. Ir jums pradeda skaudėti sąnarius, kaklą, nugarą. Retas kuris gali pasigirti, jog darbe gali išvengti sėdėjimo. Sėdėjimas jau vadinamas šio amžiaus maru, vardinamos ligos, kurios gali kilti dėl sėdėjimo. Tačiau galima imtis tam tikrų priemonių, kad sėdėjimas bent būtų panašus į taisyklingą ir kuo mažiau jūsų kūnui darytų žalos.

Pirmiausia, atsisėskite tiesiai, stenkitės nenaudoti kėdės atlošo, darbo stalas turėtų būti maždaug alkūnių aukštyje. Būtų gerai, jei kėdė būtų aukštesnė ir jūsų keliai būtų žemiau nei klubo sąnariai. Jei neturite galimybės pasikeisti darbo vietos iš sėdimos į stovimą, sėdėjimui galite pabandyti naudoti kamuolį, tačiau svarbu, kad kamuolys atitiktų jūsų ūgį. Norint savo kėdę pritaikyti taisyklingai sėdėsenai, galite naudoti balansinę pagalvėlę.

Sėdėsena gali būti pagerinama sąmoningai (stengiantis sėdėti tiesiai), stiprinant ir pratempiant atitinkamus raumenis, pritaikant ergonomišką kėdę su tinkama nugaros atrama, sureguliuojant kompiuterio aukštį. Monitoriaus ekraną nustatykite taip, kad su langu sudarytų statų kampą. Būtų idealu, jei kas pusė valandos sėdimą padėtį iš sėdimos keistumėte į sėdimą. O svarbiausia, nesėdėkite grįžę po darbo namo. Vaikščiokite, judėkite, sportuokite!