Sugriauti sporto mitai: viršsvoris gyvenimo netrumpina

Jei turite viršsvorio, tai nereiškia, kad gyvensite trumpiau. Jei po sportavimo neskauda raumenų, tai nereiškia, kad treniruotė buvo bloga. Jei auginate raumenų masę, tai nereiškia, kad jums nereikia stiprinti širdies. Daugiau neteisingų mitų, gajų sporte, sužinosite iš sveikatingumo motyvatorės Vlados Musvydaitės ir LSU dėstytojos Simonos Pajaujienės pokalbio.
Kiekvieną antradienį, po 16 val. žinių, „Žinių radijuje“ skambės laida apie sportą ir sveiką gyvenseną „Sportuok su Vlada“. V.Musvydaitė laidų ciklą pradėjo iškeldama dažniausiai pasitaikančius mitus sporte, o juos be vargo sugriovė ir papasakojo, kaip yra iš tiesų, socialinių mokslų daktarė, sveikatingumo trenerė S.Pajaujienė.
Jei neskauda raumenų, treniruotė buvo prasta.
Jei niekada nesportavote ir nueisite į intensyvią treniruotę, kitą dieną bus sunku išlipti iš lovos. Jeigu pakeitėte veiklos pobūdį, kūnas adaptuojasi, nes jis gauna neįprastą krūvį ir tuomet sureaguoja mūsų raumeninės skaidulos, atsiranda mikroskopiniai įplyšimai, tam tikri raumenys, kurie anksčiau nedirbo, buvo įtraukiami į darbą, tad normalu, kad po treniruotės skaudės raumenis.
Tačiau yra mitas, kad gera treniruotė yra ta, po kurios skauda raumenis. Tai nėra būtinybė. Tačiau, jei skausmas po treniruotės tęsiasi 2-3 dienas, tai rodo uždegiminius procesus. Kūnui reikia suteikti poilsio.
Anticeliulitinė treniruotė – geriausia pagalbininkė lieknėti.
Tokios treniruotės nėra. Mes turėtume suvokti, kad celiulito priežasčių yra begalės – nuo genetinių iki įvairiausių kitų sutrikimų. „Anticeliulitinės treniruotės“ iš tikrųjų yra ištvermės treniruotės su savo kūnu, tačiau tai nėra treniruotės, mažinančios ar naikinančios celiulitą. Pažįstu trenerių, kurios šį darbą dirbą 20 metų ir jos turi celiulito požymių.
Viršsvoris trumpina gyvenimą.
Nėra standarto, mes visi turime skirtingą genetiką. Niekas negali pasakyti, kiek mes turime sverti ir koks mūsų turėtų būti ūgis. Antsvoris, matuojamas pagal KMI formulę, yra netikslus, nes žmogus, turintis didelę raumeninę masę arba turintis sunkius kaulus, pagal lentelę gali būti vadinamas turintis antsvorį. Bet jei riebalinis audinys parodo, kad jūs turite antsvorio, nesijaudinkite. Tyrimų rezultatai rodo, kad nedidelis antsvoris ilgina gyvenimą. Tačiau didelis antsvoris ar nutukimas gali sudaryti problemų.
Kai kurie produktai degina riebalus ir padeda sumažinti kūno svorį.
Produktas negali deginti riebalų. Riebalai yra mūsų kuras, juos mes turime sudeginti fizinio krūvio metu, o ne valgydami produktą. Tačiau tam tikri produktai gali suintensyvinti mūsų medžiagų apykaitą.
Jėgos treniruotės nereikalingos moterims.
Jėgos treniruotės moterims labai reikalingos. Reikia sutvarkyti raumenų disbalansą, nes kai kurios mūsų raumenų grupės „tingi“, kai kurios yra pertemptos ir nori atlikti visus darbus. Jėgos treniruotės tai išlygina, tačiau tai turi būti protinga treniruotė.
Daugiau sporto mitų išgirsite laidos „Sportuok su Vlada“ įraše:
http://www.ziniuradijas.lt/laidos/sportuok-su-vlada/sporto-mitai?video=1‘
Sporto ir sveikatingumo laidą „Sportuok su Vlada“ klausykitės kiekvieną antradienį „Žinių radijuje“, po 16 val. žinių.